неділю

Птахи взимку

Кому доводиться тяжко виживати  в ці холодні зимові дні?  Звісно птахам. Щоб мати можливість вижити в зимові холоди, птахам потрібно багато енергії. Значить, потрібно більше їжі. Комахоїдним і м'ясоїдних птахам нічим насичуватися взимку, і вони перелітають на південь, в теплі країни. Змушені відлітати і водоплавні, адже вода, в якій вони шукають їжу, замерзає. Летять на південь і окремі різновиди, які віддають перевагу рослинній їжі. У зерноїдних є одна особливість - вони залишають наші широти не завжди.

Птахи, які відлітають на зиму, називаються перелітними. А ті, які залишаються зимувати в рідній країні - осілі (зимуючі). На зимівлю відправляються гуси, лебеді, лелеки, солов'ї, шпаки, ластівки та інші. Перебираються вони до різних країн.

До зимуючих можна віднести ворон, синичок, горобців, голубів, сорок та інші види.

Саме про тих птахів, що залишилися зимувати ми подбали заздалегідь. Провели конкурс на найкращу годівничку. Один із варіантів, а саме годівничка із конструктора, сподобалася діткам найбільше, і ми облаштували її на нашому майданчику. Тепер  навідуємося щодня до годівнички, спостерігаємо за горобчиками, що прилітають до неї, слідкуємо, щоб завжди у годівниці було достатньо корму. 

Діяльність, яку ми проводимо з дітьми  виховує у них любов до живої природи, уміння піклуватися про птахів, надавати їм свою допомогу.






















Використані джерела:

https://krainau.com/kartynky-dlia-ditei/kartynky-ptakhiv-dlia-ditei.html